1. Головна
  2. /
  3. Батькам
  4. /
  5. Як батькам психологічно допомогти...

Як батькам психологічно допомогти дитині в ситуації булінгу

5 порад від докторки психологічних наук, професорки, президентки Асоціації медіапсихологів та медіапедагогів України Любові Найдьонової:

  1. Зберігайте спокій і впевненість, що проблему можна вирішити спільними зусиллями.
  2. Не намагайтеся знецінити хвилювання дитини (“що це за проблема?”, “не переймайся, минеться” тощо). Підтримайте дитину емоційно і запевніть, що разом ви все подолаєте.
  3. Не забороняйте гаджети, соцмережі тощо. Часто це найперше, що спадає на думку батькам (“нема інтернету – нема проблеми”). Але можна домовитися з дитиною про те, щоб тимчасово не заходити в соцмережі, щоб додатково не засмучуватися.
  4. Батьки можуть допомогти й підказати, як можна переключитися, відволіктися, розслабитися, заспокоїтися, мобілізуватися. Це можуть бути і фізичні навантаження, які здатні “спалювати” емоції.
  5. Якщо емоції дуже сильні, і звичайних побутових способів боротьби з ними не вистачає, консультуйтеся із психологами. Психологічна підтримка важлива у випадку будь-якого з видів кібербулінгу, але є й такі види кібербулінгу, де лише саморегуляцією не обійтися.

Нагадаємо, Docudays UA спільно з Українською Гельсінською спілкою з прав людини (УГСПЛ) також у межах Кампанії проти кібербулінгу пропонують кваліфіковану юридичну допомогу дітям та/чи батькам дітей.

Якщо ви страждаєте від постійних образ в інтернеті; ваш акаунт зламали та поширили особисті дані; чи ви наразилися на інші небезпеки в мережі – звертайтеся по правову допомогу.

Телефони гарячої лінії приймальні УГСПЛ:

  • (044) 383 9519,
  • 094 928 6519.

Джерело: Не ігнорувати і не забороняти: як захистити дітей від кібербулінгу | Нова українська школа (nus.org.ua)

У разі виявлення, що дитина стала жертвою будь-яких проявів насильства  чи експлуатації, вербування чи маніпуляцій в цифровому просторі, варто одразу звернутись онлайн до кіберполіції: https://ticket.cyberpolice.gov.ua

Психологічну допомогу та підтримку можна отримати за номерами  телефонів:

1) Національна гаряча лінія з питань протидії насильству та захисту прав  дитини (Пн – Пт з 12:00 до 16:00):

  • 0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних);
  • 16 111 (безкоштовно з мобільних).

2) Онлайн консультація для підлітків в Teenergizer.

3) Урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в Інтернеті – набрати 1545, далі обрати “3”. Працює 24/7. Дзвінки безкоштовні.

4) Чат-бот проєкту #stop_sexтинг з можливістю відправити власне запитання – на сайті https://stop-sexting.in.ua/chatbot/ або у телеграмі @StopSextingBot

Також  Міністерство цифрової трансформації у співпраці з ЮНІСЕФ та за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України, Координаційного центру з надання правової допомоги та Міністерства юстиції України випустило чат-бот “Кіберпес”. У чат-боті можна дізнатись про те, як діяти дітям, батькам і вчителям у разі кібербулінгу.

Чат-бот у Telegram (Telegram: Contact @kiberpes_bot) і Viber( Кіберпес on Viber) допоможе дізнатись, як визначити кібербулінг, як самостійно видалити образливі матеріали з соціальних мереж, а також куди звертатись за допомогою.

У чат-боті “Кіберпес” можна знайти інформацію про те:

  • що таке «кібербулінг» та як він проявляється;
  • як визначити контент, що містить кібербулінг;
  • що робити, якщо вас кібербулять;
  • як видалити матеріали, що містять кібербулінг;
  • як попередити кібербулінг;
  • як не бути кібербулером.

Людям із порушенням зору